Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

Wieczorny spacer

U nas Dzień Matki uczciliśmy wieczornym spacerem po Starym Mieście.
Najpierw poszliśmy na lody do Cukierni Braci Stykowskich, naprzeciw Katedry.

Tak się złożyło, że tego dnia, w Katedrze odbywał się koncert Międzynarodowej Orkiestry Fletowej (American Flute Orchestra) złożonej z muzyków z USA i Kanady.
I ... udało nam się posłuchać trochę pięknej muzyki fletowej :) i zobaczyć bardzo rzadko spotykane flety (ja przynajmniej nie wiedziałam, że takie istnieją).

Dopiero pisząc tę notatkę znalazłam kilka informacji o tej Orkiestrze i chcę się nimi z wami podzielić.

International flute orchestra – międzynarodowa orkiestra fletowa została założona w 1996 przez Nancy C. Clew, która kontynuuje swoje działania jako dyrektor muzyczny grupy. Celem grupy jest prezentowanie dobrej muzyki w państwach całego świata. Członkami grupy są profesjonalni fleciści, grający zawodowo w orkiestrach oraz profesorowie uczelni wyższych i szkół muzycznych.

Harmonię orkiestry tworzą tylko i wyłącznie flety – przez co zespół jest tak oryginalny. W skład zespołu wchodzą rzadko spotykane flety altowe, basowe i kontrabasowe.

 Metropolitan Flute Orchestra

Wracając z tej uczty dla ducha zajrzeliśmy jeszcze na Freta, żeby zobaczyć gdzie mieści się "Sto Pociech" - w końcu tam chodzi Marysia z babcią Iwonką na zajęcia.
Zdjęcia orkiestry znalazłam na stronie: www.contraflute.com, a dwa pozostałe na stronie Fundacji Sto Pociech i Kultura online.
środa, 27 maja 2009, ewerner

Polecane wpisy

  • Zakochałam się

    Wydawało mi się to już niemożliwe, szczególnie jeśli chodzi o ... bajki dla dzieci czy seriale dziecięce. Są takie które pamiętam z dzieciństwa i mają swoje zas

  • O mniejszych braciszkach Św. Franciszka

    Śmy byli ...W Teatrze Narodowym byliśmy, na przedstawieniu "O mniejszych braciszkach Św. Franciszka", z Marysią, czylicałą rodzinką. Przedstawienie gościnne -Op

  • Up czyli Odlot

    Z pewnym opóźnieniem, ale postaram się napisać choć kilka słów o filmie, który obejrzeliśmy w ostatni piątek (23.10.2009). Z okazji imienin K. (notaabene -23.07