Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

Teatranki - Mikołajki (06.12.2009)

W Mikołajkową niedzielę byliśmy na Teatrankach. Zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lata, prowadzone przez Dorotę Piwowarską i Sebastiana Świąder, w Instytuciue Teatralnym (Instytut Teatralny). Muszę przyznać, że zajęcia były naprawdę dobre, szalone, wypełnione po brzegi ... Widac, że prowadzący mają wenę i mają podejście do dzieciaczków. Dobrze się bawiliśmy wszyscy razem, a Marysia nawet nie potrzebowała wiele czasu, żeby się przyjrzeć - szybko włączyła się do zabawy. Jeśli byście chcieli sie z maluchem wybrać na zajęcia - polecamy te prowadzone przez Dorote i Sebastiana. Jedyne, co mnie zaskoczyło, to młody wiek prowadzacych :)

A teraz fotorelacja z zajęć.

1. Rozbawienie i do góry podnoszenie, czyli rozgrzewka.

2.  Kandydaci na Elfów Św. Mikołaja - mali i duzi - budują domek z krzeseł, szarf i chust. Mali przyszli elfowie chowają się do domku.

3. Kandydaci chwytają długaśną chustę i w podróż do Fabryki Prezentów Św. Mikołaja się wybierają. A po drodze - różne przeszkody. A to wicher, a to rzeczka, a to pobiec trzeba albo cichutko przejść koło niedźwiedzia, który mocno śpi.

4. Dotarliśmy do Fabryki Prezentów Św. Mikołaja. Mali kandydaci przechodzą pierwszy etap szkolenia - zakładają elfie czapki (złożone przez opiekunów) i wspólnie grają na różnych instrumentach. Wydają przy tym dźwieki związane z ich pracą: np. stukanie (stuku-puku) czy pakowanie (szszsz).

5. Tym razem zadanie dla dużych elfów. Losowaliśmy sobie zadanie i ustawialismy nasze pociechy (małe elfy) w różne prezenty. My wylosowałyśmy - domek dla lalek. Marysia byla domkiem, a obok powstały: basen, stół, krzesło i lodówka :)

6. Tym razem wszyscy stanęli wzdłuż chusty i falowali nią, przesuwając różne przedmioty tak, by ich nie zrzucić. A potem dzieci chowały się pod falującą chustą. I zamiana - dzieci falują chustą a dorośli chowają się pod nią - zabawa przednia.

7. Małe elfy i ich renifery - malowanie nosków i policzków. U nas oczywiście NIEBIESKI kolor (kolor tego sezonu).

8. Ubralismy też "choinki" i wspólnie przzy nich kolędowaliśmy. I mielismy bitwe na śniezki.

9. A na koniec - tor przeszkód dla elfów i ich reniferów. Najpierw sanie, potem przechodzenie przez wodę po krze i wązki niebieski komin, a na koniec rzut prezentem (poduszką) pod choinkę.

 

I to koniec pracy - elfy zmeczone ale szczęśliwe mogą wracac do domów.

poniedziałek, 14 grudnia 2009, ewerner
Tagi: BN2009 W-wa

Polecane wpisy

Komentarze
rodzinkaxl
2009/12/14 22:37:43
Wspaniała zabawa! - ależ pomysłów! Zdjęcia super - oddają całą dynamikę, szaleństwo i emocje dzieciaków (i nie tylko) - widać, że rodzice też się wybornie bawili! Ależ Wy macie atrakcji ! Te Mikołajki naprawdę niezapomniane będą :)
-
ewerner
2009/12/17 00:21:28
No to następnym razem, nie koniecznie na Mikołajkowe Teatranki, ale wogóle na teatranki - pakujcie manatki, samochód i ... w drogę :)
U Was też się dzieje a dzieje :) Czasem zastanawiam się, ile z tego nasze pociechy zapamiętają i wyniosą :)