Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

ślimak, ślimak, pokaż rogi

O ślimakach pisało już wielu. Jest nawet dzień ślimaka - 24 maja, który swoim wpisem uczciła Rodzinkaxl (Dzień ślimaka w domku przy Wichrowych Wzgórzach). Majanka piekła Ślimaczki z Gwatemali. I u nas wpis taki pojawić się musi.

Dlaczego? - zapytacie.

Ano dlatego, że w naszym pseudo-przedszkolu pracuje się czasem metoda projektów. I tym razem właśnie ślimaki były tematem poszukiwań. Odkrywaliśmy ślimaki, poszukiwaliśmy ich na dworze,

i w domu,

na działce dziadków,

na wsi,

i w ZOO.

Do przedszkola dałam Marysi zdjęcia ślimaczków,

i tam też różne ślimacze działania były podejmowane.

Marysia nauczyła się nawet jak naśladować chód ślimaka (jeśli go wogóle chodem nazwać można). A więc:
1. kładziemy się na podłodzena brzuchu,
2. na plecach układamy skorupę (np. poduszkę)
3. czołgamy się do przodu lub do tyłu, albo w bok, tak jednak, by nie zgubić swego domu.
Dobre ćwiczenie na koordynację ;)

wtorek, 01 czerwca 2010, ewerner

Polecane wpisy

Komentarze
rodzinkaxl
2010/06/01 09:44:44
Jestem pod wielkim wrażeniem!! Już wtedy byłam, gdy napisaliście nam o tych obchodach, ale teraz - gdy widzę te dzieła - no szacun wielki !!! :) Wspaniale się bawiliście a dzięki Wam i my - skorzystaliśmy z ćwiczenia z poduszką i śmiechu było moc. Dziękujemy także za link do nas. Pozdrawiamy i życzymy pogodnego tygodnia :)
-
ewerner
2010/06/01 10:50:17
Oj, tutaj bez przedszkolnej motywacji niewiele bym sama wymyśliła.
Tak, ćwiczenie z poduszką i mnie się podobało, szczególnie jak Mary zmusiła mnie, żebym była ślimakiem ;p) I my pozdrawiamy