Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

10 rzeczy, które lubię

Zostałam zaproszona, przez RodzinkęXL z blogu Domek przy Wichrowych Wzgórzach, do takiego oto łańcuszka i chetnie z niego skorzystam :)

A oto 10 rzeczy, które lubię najbardziej:

1. Książki - lubię je przede wszystkim czytać, kupować i wypożyczać, mieć, patrzeć na nie i wiedzieć, że moje ulubione stoją na półeczce i tylko czekają, aż wezmę je do reki, że zawsze mogę po nie sięgnąć. Gdy wejdę do księgarni to spędzam tam zawsze mnóstwo czasu i zazwyczaj wychodzę z jakąś zdobyczą. Nie umiem natomiast pozbywać się książek, dlatego w moim domu, wszędzie, gdzie się obejrzycie, są książki. Lubię też dostawać książki i chyba Mikołaj o tym wie :) (zobacz tutaj)

2. Biblioteki i księgarnie, a szczególnie księgarnię "Efemeros" na zamojskim rynku - w nich mogę utonąć, zatopic się w książkach, czuć ich zapach i smak na języku, dotykać i oglądać, wybierac i przebierać ... i być w ich obecności.

3. Kawę - delektować się nią, pić poprostu i umawiać się na kawusię ze znajomymi. 

4. Mieć w domu mnóstwo różnych herbat i nie móc się na coś zdeecydować.

5. Szalone zabawy twórcze z Marysią (i nie tylko) - zabawy plastyczne i manualne, tworzenie scenariuszy i robienie przedstawień (to było na rekolekcjach, jako DK) 

6. Prowadzić kursy NPR - w tym się w 100% realizuję. 

7. Czas eksperymentów i pomiarów - wtedy odkrywam dlaczego wybrałam fizykę i jaką frajdę mi to sprawia.  

8. Przygotowania do Bożego Narodzenia - wspólnie spędzony czas, ubieranie choinki, wspólne gotowanie i pieczenie (tutaj nasze szaleństwa przedświąteczne), wybieranie prezentów, robienie kalendarza adwentowego z Marysią (tutaj o kalendarzu 2009) 

9. Boże Narodzenie - wspólny czas, zapaloną choinkę, kolędy, pyszne jedzonko, rozdawanie prezentów (to ja jestem zawsze elfem św. Mikołaja :)) i wreszcie granie w różne gry np. Carcassonne (na co na-co-dzień nie mamy czasu)

10. Robić zdjęcia - choć może nie super-artystyczne, ale pokazujące co sie z nami, u nas i koło nas dzieje.

 

Przymuję też łajania, które dostałam na tymże blogu - o tutaj (no naprawdę, tak mnie zganić :)):

Ewciu, tylko plis, obiecaj, że to zrobisz – wierzę gorąco, że przypomni Ci to chociaż trochę przyjemność płynącą z pisania bloga! Mam nadzieję, że odczytujesz me słowa jako prawdziwą POŁAJANKĘ, że się tak zapuściłaś!!! A nas dałaś w odstawkę! Pozdrawiam Was ciepło i trzymam za słowo!

i postaram się poprawić.

środa, 08 września 2010, ewerner

Polecane wpisy

Komentarze
rodzinkaxl
2010/09/08 20:38:07
Twoje punkty wprowadziły mnie w taki cieply domowy klimat... ksiażki, kawka, Święta... miło :)) I bardzo się cieszę, że wróciłaś :)))
-
ewerner
2010/09/08 22:23:23
I ja się cieszę, że wracam - powoli wracam do siebie :)
Ale cieszę się rownież, że Wam mnie brakowało :)
-
Gość: Aga, *.chello.pl
2010/09/10 20:36:15
wróciłas:)) to trzymam za słowo, bo zaglądałam, zaglądałam i nic nie było:(