Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

HIP od 2 i 1/2 roku,

czyli co znów wymyśliła mama, albo co Marysia robiła w wakacje.

Tę  ksiazkę, o której będzie mowa kupilam dla mojego wówczas 2-latka. W końcu na okładce jest napisane - 2 i 1/2 roku.

Tak się złożyło, że Marysia nie wykazywała w poprzednie wakacje zainteresowania malowaniem, albo robiła to niedbale i nie mogła się dłużej skupić. Zostawiłam więc książeczkę, na lepsze czasy.

I ... doczekała się. W minione wakacje, chociaż Marysia była już dużym 3 i 1/2 - latkiem, książeczka wróciła do łask. Co więcej, stała się miejscem pracy twórczej, wspólnej zabawy, odkrywania ciekawych pomysłów na prace plastyczne i sposobem spędzenia wolnego czasu, który bawił i mnie i Marysię.

Powstały więc prace, różnymi metodami plastycznymi. I ... nie wyczerpało to wszystkich możliwości książeczki :) Zostało jeszcze kilkanaście rysunków do zrobienia - na długie jesienne wieczory :)

Polecam dla rodziców, którzy mają ochotę pobawić się razem z dziećmi.

 1. Pokoloruj obrazek kredkami. Dokończ kolorowanie obrazka. -> U nas flamastrami akurat :)

2. Ozdób samolot kolorowym papierem albo pokoloruj. -> U nas wyklejałysmy kolorowym papierem.

3. Pokolorój wózek kredkami na różowo.

4. Pokoloruj obrazek, używając gąbki namoczonej w farbie.

5. Pokoloruj obrazek flamastrami.

6. Wyklej obrazek kawałkami niebieskiej bibuły. -> U nas jednym kawałkiem.

7. Ozdób liść kawałkami żółtych tkanin. -> U nas także kulki z bibuły. Tkaniny w jesiennych kolorach, nie tylko żółte, ale takie jakie znalazłyśmy.

8. Posmaruj obrazek klejem i posyp siemieniem lnianym.

9. Pokoloruj obrazek świecowymi kredkami.

10. Pokoloruj czerwoną kredką strój św. Mikołaja. Ozdób worek św. Mikołaja w dowolny sposób. -> U nas czerwoną kredką świecową pomalowany mikołaj, a farbami (pędzelkiem) worek.

środa, 29 września 2010, ewerner

Polecane wpisy

Komentarze
rodzinkaxl
2010/09/29 22:44:05
Śliczne :) Widać, że macie mnóstwo radości spędzając czas ze sobą. Doceniam też i podziwiam precyzję wykonania. Miło pooglądać takie staranne prace. U nas gorzej się one prezentują. Buziaki dla fajnych dziewczyn!!
-
ewerner
2010/09/29 23:03:39
U nas jeszcze dosłownie chwilę temu nie były takie dokładne i staranne. przełom nastąpił w wakacje. Prawdę powiedziawszy wiele przełomów nastąpiło w wakacje, jakoś przez te dwa miesiące Marysi dorosła :) I u Was przyjdzie na to czas :)