Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

Blog > Komentarze do wpisu

Wszystko przez Basię

Tak się składa, jak już wielokrotnie tutaj mówiła, że kochamy książki. Wszyscy, wszystkie ... Marysia zaś z przedszkola wraca "głodna" => głodna książek: czytania, słuchania, oglądania, wożenia, noszenia, przekładania z miejsca w miejsce. W związku z tym wieczory spędzamy na ucztach, książkowych ucztach. A czasem uda nam się wyrwać na taką ucztę gdzieś - do pobliskiej biblioteki, do księgarni czy w końcu do Empiku. Ostatni nasz pobyt w bibliotece zaowocował wielką fascynacją Basią (Z. Staneckiej). Czytaliśmy już kilka Baś. Lektura zaś "Basia i Mama w pracy" zainspirowało moje dziecię do złożenia własnego komputera. Potrzebowała nieco mojej pomocy, ale dzięki temu ma u siebie swój własny sprzęt elektroniczny. Efekt piorunujący, zobaczcie sami:

A radość pracy na takim sprzęcie równie wielka:

Na koniec dodam jeszcze, że Marysia przynosi z przedszkola coraz bardziej "DOROSŁE" rysunki. Oto jedno z dzieł - Karuzela.

I od razu do głowy przychodza dwie piosenki - pamiętacie je?

1.

Hejże, dziewczęta ,dalej wszyscy wraz !
Karuzela czeka ,wzywa nas z daleka.
Starsze już poszły, młodsze jeszcze nie.
Hejże ha ! Hejże ha ! Śpieszcie się.
Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie,
Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się !
Hej, śpieszmy się !

2.

Karuzela, karuzela
na Bielanach co niedziela,
Śmiechu beczka i wesela,
A muzyczka, muzyczka nam gra.

sobota, 23 października 2010, ewerner

Polecane wpisy

Komentarze
rodzinkaxl
2010/10/23 13:14:16
Cudny!! Nigdy nie popierałam przesiadywania przez dzieci przed komputerem ale gdy patrzę na takie obrazki, z samodzielnie zrobionym sprzętem, to serce mi rośnie!! Jesteście Dziewczyny fenomenalne!! Będę miała nowe hasło: jeśli komputer, to taki jak u Marysi !
A piosenka - ach, będzie za mną chodzić cały dzień, uwielbiam!
-
ewerner
2010/10/24 00:15:04
Nie, żeby Marysia przed zwykłym nie siedziała, ale głównie w celu oglądania bajek. :) A pomysł nie nasz, pochodzi od Basi, tyle, że ona namalowała klawiaturę flamastrem na biurku. Na szczęście udało mi się tego uniknąc. :)
Pozdrawiam.