Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Zakładki:
1% podatku
Gotowanie na ekranie
Kliknij i pomóż
Książki dla dzieci
Książki, książki, książki
Nasze przedszkola
Po pracy:
Poezja w sieci
Prace ręczne
Sklepiki z różnościami
Spotkania w sieci
Wydawnictwa
Z notatnika ...
Zarażona chustomanią?
Znajomi w pracy
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

czwartek, 22 grudnia 2011

1. Wszyscy na Ciebie czekamy (Wydawnictwo Sykomora) - książkę czytamy przez cały Adwent, po jednym, czasem dwóch (jeśli trzeba coś nadrobić) opowieściach dziennie. Przyklejamy kolejne postaci w Szopce. Ułatwia to oczekiwanie na Święta i wiele można się nauczyć.

2. Gwiazda nad Stajenką - Niessen Suzan (Wydawnictwo Debit) - książeczkę czytamy od trzech lat, zawsze w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa. Ksiażka ma "okienka" pod którymi kryją się niespodzianki.

3. Grudniowa noc  - Niessen Suzan (Wydawnictwo Debit) - książeczkę , podobnie jak "Gwiazda nad stajenką" czytamy już czwarty raz.

4. Franklin i prezent świąteczny - Bourgeois Paulette, Clark Brenda (Wydawnictwo Debit)

5. Martynka i gwiazdka - Delahaye Gilbert (Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka)

6. Paddington i bożonarodzeniowa niespodzianka - Bond Michael (Grafag, Agencja Wydawnicza) - znany także jako "Paddington i świąteczna niespodzianka" (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak).

7. Mały Kruk Skarpetka. Mikołajki i Boże Narodzenie - Moost Nele, Rudolph Annet (Egmont Polska Sp. z o.o.)
 ZADANIE 7

KOLOROWANKA

"Kochana Marysiu, 

dzisiaj zadanie-niezadanie dla Ciebie. Dostaniesz kolorowankę, w której znajdziesz wszystkie postaci, z którymi oczekujesz na Święta. Będzie tam Adam i Ewa, Abraham, Melchizedek, Izaak i inni, których spotkasz "po drodze". Możesz sobie pokolorować te postaci, które już znasz.

A może uda Wam się dzisiaj zrobić Mufinki :)

Pozdrawiam

Twój Anioł Stróż" 


Tutaj aniołek miał sporo pracy. Najpierw poszukiwanie tych wszystkich kolorowanek z biblijnymi (i nie tylko :)) postaciami. Przyznaję, odwiedziłam wiele stron, żeby znaleźć odpowiednie rysunki, nie sposób je wszystkie tutaj wymienić. Niemniej jest kilka na które warto zajrzeć:

1. www.jakoloruje.pl - wiele kolorowanek na różne tematy, również biblijne, ciekawe zadania do wykonania

2. http://www.sermons4kids.com/colorpg.htm lub span_colorpg.htm- kolorowanki religijne 

3. http://www.biblekids.eu/men%C3%B9.html - kolorowanki biblijne dla dzieci, ogromny wybór, choć trzeba się nieco naklikać, żeby się do nich dostać. Cierpliwości życzę :)

4. http://www.coloringpages7.com/ - po prostu kolorowanki

5. http://www.bible-printables.com/ - ta szczególnie mi się podoba - kolorowanki, opowiadania (po angielsku oczywiście), modlitwy ... Warto zajrzeć.

6. http://szkolnystart.pl/ - więcej niż same kolorowanki

7. http://www.coloring-pages-kids.com - dużo kolorowanek, jak na naszym jakoloruje.pl

8. http://kolorowanki.joe.pl - i jeszcze jedna polska strona z kolorowankami

A najbardziej podobała mi się Maryja i Jan Chrzciciel :)

Całą kolorowankę w pdf znajdziecie tutaj.

A to pomalowane wybrane cztery obrazki:


Dzisiaj poznaliśmy historię króla Dawida.

niedziela, 04 grudnia 2011


ZADANIE 6

KOLOROWANKA Z OKIENKIEM

"Kochana Marysiu, 

dzisiaj dostaniesz rysunek do pokolorowania. Jak już skończysz, wytnij go po liniach, naklej według wzoru i będziesz miała okienko, przez które zajrzysz do szopki. Miłej zabawy.

Pozdrawiam

Twój Anioł Stróż"  


Rysunek jeszcze nie dokończony, okazało się, że jest dość trudny jak na Marysi możliwości. A może mało zachęcający? Mobilizowałam ją dotąd dwa dni, ale jeszcze nie dokończyła. Może w końcu uda się dokończyć i zobaczyć tę bożonarodzeniową dioramę, wtedy umieszczę jej zdjęcie tutaj. 

Rysunek znalazłam na stronie jakoloruje.pl (http://www.jakoloruje.pl/diorama-boze-narodzenie.htm):

Dzisiaj poznaliśmy Mojżesza.

piątek, 02 grudnia 2011


 ZADANIE 5

GRUDNIOWY KALENDARZ

"Kochana Marysiu, 

Twoje dzisiejsze zadanie to stworzenie grudniowego kalendarza. Podobnie jak kalendarz adwentowy, będzie on pokazywał Ci ile dni jeszcze do Wigilii. Proponuję, by miał kształt choinki. Wytnij choinkę z zielonego sztywnego papieru, naklej ją na białą kartkę. Teraz naklej na niej 24 kolorowe bombki z numerkami. Na każdą z nich będziesz mogła nakleić naklejkę z Mikołajem. Miłej pracy,

pozdrawiam

Twój Anioł Stróż" 


Z kalendarzem było nawet całkiem sporo roboty. Ale i Marysia, i ja, lubimy taką pracę. Wycinanie, wyklejanie, ozdabianie. Dobrze się bawiłyśmy. A wynik - sami oceńcie.

Jedna strona:

Strona druga:

 

Naklejać będziemy Mikołaje z numerkami:

Jak widać pierwszy już usiekł na choinkę :)

Dziś razem z Józefem, wnukiem Jakuba oczekiwaliśmy na Zbawiciela.


 ZADANIE 4

ŚWIĄTECZNE GRANIE

"Kochana Marysiu, 

dzisiaj zaplanowałem dla Ciebie "świąteczne granie". Gra umieszczona jest w samym środku zeszłorocznego grudniowego Abecadła. Zaproponuj wspólne granie Mamie i Tacie. Miłej zabawy.

Pozdrawiam

Twój Anioł Stróż"  


Nie udało nam się zagrać, niestety :( Było bowiem i to, i tamto do zrobienia. A potem już było na tyle późno, że Marysia padła. Ale gra nadal jest w domu, więc nadrobimy w weekend. 

A dzisiaj spotkaliśmy Izajasza.