Życie toczy się, z dnia na dzień ... A ja czasami zatrzymuję się nad codziennością, by uszczknąć kawałek i napisać ... by nie zapomnieć.
Zakładki:
1% podatku
Gotowanie na ekranie
Kliknij i pomóż
Książki dla dzieci
Książki, książki, książki
Nasze przedszkola
Po pracy:
Poezja w sieci
Prace ręczne
Sklepiki z różnościami
Spotkania w sieci
Wydawnictwa
Z notatnika ...
Zarażona chustomanią?
Znajomi w pracy
Najbliższe Święta:

Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.
Korzystając z cudzych zdjęć, zazwyczaj znalezionych w internecie, zawsze zamieszczam informację o tym gdzie je znalazłam.
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers AlternaTickers - Cool, free Web tickers Daisypath Anniversary tickers Lubię czytać

On i ja

piątek, 03 lutego 2012

Czyż nie jest to dobra okazja do świętowania? 7+7?

Czyż nie należą mi się kwiaty?

środa, 17 listopada 2010

Zachęcani przez znajomych zdecydowalismy się obejrzeć dzisiaj wieczorem film FIREPROOF (Próba ogniowa, reż. Alex Kendrick, scen. Alex kendrix, Stephen Kendrick).

I muszę powiedzieć, że jestem poruszona. Film jest niesamowity, niosący wiele nadziei wbrew nadziei. Nadziei na to, że można pokonać wszelkie przeciwności /m.in. małżeńskie/ wierząc w Jezusa, ufając Mu. Dla mnie był również ogromnie wzruszający (płakałam, płakałam co najmniej kilka razy :), K. w końcu przyniósł całą paczkę - 100 - chusteczek:)). I motywujący do działania, do zrobienia w końcu Czegoś, do popracowania nad naszymi relacjami w małżeństwie - bo wiadomo, zawsze może być jeszcze lepiej :).   

Dodam, że znajomi, którzy nas zachęcali ogladali film na tzw. Randce Małzeńskiej. Randka małżeńska jest organizowana przez Domowy Kościół diecezji warszawsko-praskiej i więcej informacji na jej temat można znaleźć tutaj.

Film zmotywował nas również do wziecia udziału w "OGNIOTRWAŁYM KURSIE PRZECIWPOŻAROWYM". Do wziecia udziału w kursie potrzeba przede wszystkim małżonków i chęci z ich strony. Jak rozumiem, materiały dostaje się online (po zarejestrowaniu na stronie KURSU), a kurs odbywa się podczas cotygodniowych spotkań między małżonkami. My zaczynamy 19.11. A kiedy zaczynacie WY?

Jeszcze raz polecamy obejrzenie filmu.

My prawdopodobnie zdecydujemy się róniweż na sesję filmową z innym filmem Alex Kendrick: Facing the Giants (Boska interwencja).

sobota, 25 kwietnia 2009
Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, bo jesteśmy członkami Jego Ciała. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża!

Tobiasz podniósł się z łóżka i powiedział do niej:

«Wstań, siostro, módlmy się i błagajmy Pana naszego,
by okazał nam miłosierdzie i ocalił nas». 

Wstała i ona i zaczęli się modlić i błagać, aby dostąpić ocalenia. I zaczęli tak mówić:

«Bądź uwielbiony, Boże ojców naszych,
i niech będzie uwielbione imię Twoje
na wieki przez wszystkie pokolenia!
Niech Cię uwielbiają niebiosa
i wszystkie Twoje stworzenia
po wszystkie wieki.
Tyś stworzył Adama,
i stworzyłeś dla niego pomocną ostoję - Ewę, jego żonę,
i z obojga powstał rodzaj ludzki.
I Ty rzekłeś:
Nie jest dobrze być człowiekowi samemu,
uczyńmy mu pomocnicę podobną do niego.
A teraz nie dla rozpusty biorę tę siostrę moją za żonę,
ale dla związku prawego.
Okaż mnie i jej miłosierdzie i pozwól razem dożyć starości!»

I powiedzieli kolejno: «Amen, amen!»

czwartek, 06 listopada 2008

Tak, tak - to juz 8 lat odkąd zaczęliśmy ze soba chodzić.

Krzysiu - pamietasz jeszcze ten autobus 508 do zajezdni, tylko nie tej co myślałeś. Tamta nauka fizyki wyszła nam na dobre :)

Dziwne to były czasy, takie inne, tak rózne od tego co teraz. Wydaje się, że wtedy były większe emocje, mocniejsze przeżycia. Wtedy działo się, działo. I to były piekne dni!!!

A teraz. Teraz jest inaczej: Mąż i Żona, Marysia, Rodzina, Dom ... Miłość, Wierność, Pokój, Zaufanie, Stabilizajca, Wzajemne wsparcie ... 

My:

- na codzień i od Swięta,

- każdego dnia od nowa,

- w radości i w smutku,

- wiosną, latem jesienią i zimą,

- we dnie i w nocy.

Zawsze My - i to jest PIĘKNE.